Exekuce nemovitostí

Exekuce nemovitostí je jedním z opatření exekutora k zamezení nakládání dlužníka s majetkem na základě vydání usnesení o exekuci. Následně může být doplněno o exekuční příkaz k prodeji nemovotosti. Vyvrcholením může být následně dražba nemovitosti, která je mnohdy pro povinného (dlužníka) velmi nevýhodná. V případě, že jste se do tohoto problému dostali, kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře.

Kdo provádí exekuci?

Samotná exekuce nemovitostí je prováděna soudním exekutorem, finančním úřadem nebo soudem a to v mezicích daných zákonem. Často nepřichází pouze exekuce nemovitostí ale také exekuce na plat. Exekuci je vhodné co nejrychleji vyřešit.

K úspěšnému vyřešení Vaší exekuce nemovitostí a dalšího majetku je nejdříve potřeba spočítat výši Vašich závazků a zda by přímým prodejem došlo k umoření Vašich závazků. O tento výpočet a případné řešení se za Vás postarají naši smluvní partneři, kteří Vám poradí nejvhodnější řešení. Jedním z možných řešení je i zpětný leasing nemovitosti, kdy v nemovitosti bydlíte dále a platíte pravidelné splátky. Po zaplacení všech splátek je nemovitost opět Vaše!

Lze prodat dům s exekucí?

Nemovitost s exekucí lze samozřejmě prodat, ale zákon toto neumožňuje. Prodej se upravuje pomocí budoucí kupní smlouvy kde se stanoví, jak se naloží s kupní cenou a to tak, že část kupní ceny se použije k úhradě dlužné částky exekutorovi.

Ve chvíli, kdy je plomba z nemovitosti odstraněna, může se převést vlastnické právo k nemovitosti. Zde ovšem hrozí kupujícímu, že exekuce není poslední a během vyplácení jedné se objeví další.

exekuce nemovitostiZajistíme pro vás prodej zadlužené nemovitosti. Vaše nemovitost je v této situaci sice vůči vašim dluhům zastavená, ale jsme schopni díky Vámi podepsané plné moci vyjednávat s věřiteli. Můžeme Vaše splátky převzít nebo dokonce celou dlužnou částku umořit. Nabízíme Vám i možnost zálohy než se nemovitost podaří prodat.

Hrozí Vám exekuce nemovitostí, výpověď z nájmu a ztráta majetku? Vyplatíme Váš dluh. Nechceme po Vás žádné vstupní poplatky ani poplatek za případné posouzení nabídky. Využijte našeho nezávazného kontaktního formuláře.

SEO na míru pro web Mam-exekuci.cz technicky zajišťuje Webdevel s.r.o.